Kontrolna regata seniora u Zagrebu

25. ožujka 2011. Piše: Petar Milin | preuzmi pdf format teksta |

Kandidati za sastav hrvatske rimen izborne vrste u dva su dana na regatnoj stazi jezera ''Jarun'' u Zagrebu odradili kontrolne utrke u svrhu provjere brzine u dvojcima bez kormilara.

Nastupilo je osam dvojaca bez kormilara, a među njima i dvojac ''Jadrana'' Marin i Branko Begović. Prvog dana veslalo se u dvije skupine gdje je u prvoj nastupio naš dvojac i u na kraju, po vremenu, dosta izjednačenoj utrci zauzeo treće mjesto sa zaostatkom od pet sekundi za prvim dvojcem rječkog ''Jadrana'' Marinom Bogdanom i našim bivšim veslačem Josipom Stojčevićem, a sekundu iza braće Skelin iz ''Gusara''. Utrka se veslala po kontra vjetru, pa su i rezulta nešto slabiji odnosno preko sedam minuta. U drugoj skupini pobijedio je dvojac ''Gusara'' Alen Banovac i Vitomir Čavrlj.

Drugi dan u finalnoj utrci pobijedio je ponovno dvojac Banovac - Čavrlj ispred Bogdana i Stojčevića te braće Skelin. Prva tri dvojca završila su utrku u dvije sekunde odnosno u dužinu broda. Naš dvojac zauzeo je peto mjesto sa zaostatkom od desetak sekundi za pobjednikom što je ipak pozitivno nakon loše odveslanih daljinskih regata ove zime i prve regate u Splitu. Nadamo se da je napokon krenulo na bolje.